Portrety ze zdjęcia: piękna pamiątka i oryginalny pomysł na prezent!

Choć zwykle niechętnie się do tego przyznajemy, to w większości jesteśmy sentymentalni. Lubimy otaczać się przedmiotami, które przypominają nam najważniejsze i najpiękniejsze momenty życia. Z drugiej jednak strony nie chcemy robić z domu skansenu czy rodzinnego muzeum, otaczając się osobistymi pamiątkami. Jak zatem połączyć potrzeby emocjonalne z wysoką estetyką i atrakcyjnym wzornictwem? Świetnym rozwiązaniem, stale zyskującym na popularności, jest malowanie portretów ze zdjęcia. Dowiedz się, na czym to właściwie polega i dlaczego warto zamówić taki ręcznie wykonany portret.

Czym dokładnie są portrety ze zdjęcia?

Jak sama nazwa wskazuje mówimy tutaj o portrecie, który stanowi artystyczną reprodukcję fotografii. Autor wzoruje się na dostarczonym mu zdjęciu, niejako przenosząc je na płótno czy papier przy pomocy wybranej wcześniej techniki artystycznej. Najczęściej jest to szkic ołówkowy, farby akrylowe + pędzel lub też połączenie pędzla i aerografu dla uzyskania tzw. „miękkich przejść”. Wszystkie te techniki oczywiście oferujemy w SztukaNaZamowienie.pl.

Warto przy tym podkreślić, że portret może zostać wykonany na podstawie nie tylko jednego zdjęcia, ale także wielu osobnych fotografii. Jeśli np. chcesz zyskać dzieło, którego głównymi bohaterami są bliskie Ci osoby, ale nie dysponujesz zdjęciem, na którym pozują one razem, możesz dostarczyć nam kilka fotografii. Przygotujemy tzw. złożenie graficzne, czyli po prostu wykreujemy scenę, w której występują wszystkie osoby. Po akceptacji z Twojej strony zabieramy się już do pracy typowo artystycznej.

Nie tylko realizm

Oczywiście istnieje również możliwość wykreowania zupełnie fikcyjnej rzeczywistości z wykorzystaniem oryginalnego zdjęcia. Przykładowo: chcesz, aby portret przedstawiał bliską Ci osobę w jakichś okolicznościach, które mogą wywołać u niej szeroki uśmiech na twarzy. Dziecko, które na portrecie jest zawodowym piłkarzem, mąż, który staje się kierowcą wyścigowym, żona występująca na planie filmowym – to tylko kilka propozycji.

Tak naprawdę ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia. Dzięki wysokim umiejętnościom plastycznym jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie dowolną wizję, bez względu na stopień jej skomplikowania.

Dlaczego warto?

Portret ze zdjęcia to przede wszystkim nietuzinkowy element wystroju wnętrza. Jeśli od dawna zastanawiasz się, jak wprowadzić do swojego mieszkania czy domu motywy osobiste, rodzinne, ale niekoniecznie przemawiają do Ciebie klasyczne fotografie w ramkach czy tym bardziej „babcine” pamiątki, to fotorealistyczny obraz będzie znakomitym wyborem. Jednocześnie zyskasz zarówno efektowną ozdobę, jak i detal stylistyczny w czytelny sposób nawiązujący do pięknych momentów Twojego życia.

Taki portret ze zdjęcia może być również fantastycznym prezentem dla kogoś bliskiego. Wiele osób zamawia go u nas z myślą o podarowaniu pięknej pamiątki np. rodzicom świętującym okrągłą rocznicę ślubu.

Portret ze zdjęcia to także efektowny, niebanalny prezent dla przyjaciół np. na parapetówkę, narodziny dziecka czy ślub. Możesz mieć pewność, że taki podarunek nie pozostanie niezauważony i wywoła silne, pozytywne emocje u obdarowanej osoby lub osób.

Już teraz zajrzyj do naszej galerii zrealizowanych prac lub skontaktuj się z nami w wygodnej dla siebie formie. Sprawdź też inne szczegóły na temat realizacji portretu ze zdjęcia takie jak:

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.