Portrety ze zdjęcia

Portrety ze zdjęcia to najczęściej zamawiane prezenty dla najbliższych z różnych okazji. Ręcznie malowane z wysoką dbałością o podobieństwo to unikatowy podarunek na np.: rocznicę ślubu.

Portrety wykonuję wyłącznie ze zdjęcia w celu uzyskania najwierniejszego podobieństwa.

Twarz ludzka wbrew pozorom jest bardzo skomplikowana. Wystarczy drobny ruch, zmiana światła i osoba staje się wtedy niepodobna do siebie.

Na zdjęciu mamy te problemy wyeliminowane :)

Ponadto osoba wybierająca zdjęcie sama decyduje czy dane ujęcie podoba się czy nie.

Owszem są osoby fotogeniczne, które wychodzą dobrze niemal na każdym zdjęciu, ale niestety jest to rzadkość. Stąd moja preferencja do portretów ze zdjęcia, a nie na żywo (o innych aspektach przewagi tej formy portretowania wspominam w tym artykule na blogu)

Czasem chcemy umieścić kilka osób na jednym portrecie, ale nie wszystkie osoby są na jednym zdjęciu – czy to jest problem? Niekoniecznie. Owszem najlepiej gdyby były wszystkie na jednym zdjęciu bo wtedy mamy tą samą ekspozycję, kierunek światła, cienie, rozmiar i daje to fajny efekt końcowy. Jednak nie musi to być problem nie do przeskoczenia, wykonuje wtedy złożenie graficzne osób z różnych zdjęć i przed przystąpieniem do pracy przesyłam celem zatwierdzenia projektu.

Portret ze zdjęcia są często wybieranym prezentem dla naszych bliskich

Przewagą tego prezentu jest jego unikatowość i oryginalność, czegoś takiego nie znajdziesz w sklepie na półce. Ponadto osoba obdarowywana czuje, że ten prezent został wykonany specjalnie dla niej, a to sprawia, że osoba portretowana portrecie czuje się doceniona i wyjątkowa.

Czy warto zamówić spersonalizowany prezent? (blog)

Mamy wiele okazji do okazywania wyrazu wdzięczności: rodzicom za wychowanie, z okazji rocznicy ślubu, dla szefa, z racji awansu habilitacji, profesury, przejścia na emeryturę, z okazji zostania babcią/dziadkiem czy też dla chłopaka, dla dziewczyny … można tak jeszcze długo wymieniać. Zatem okazji jest wiele, trzeba tylko nieco wcześniej o tym pomyśleć, zaplanować i nie zostawiać na ostatnią chwilę, bo sztuka nie lubi pośpiechu – to nie piekarnia :)

Co należy zrobić, aby otrzymać taki portret ze zdjęcia?

Poszukaj jednego lub kilku zdjęć osoby portretowanej i prześlij na maila: sztukanazamowienie.pl@gmail.com

Przed wysłaniem proszę umieść kilka niezbędnych informacji, które można znaleźć tutaj: 

Jakie są niezbędne dane by otrzymać ofertę na wykonanie portretu? 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.