O artystce

KOMUNIKAT!

W związku z napływającymi informacjami, że poprzedni Klienci nie mogą mnie znaleźć informuję, że poprzednia firma, jaką prowadziłam w latach 2010 - 2018 była pod nazwą Usługi Artystyczne PRIMOARTE.

______________________

Nazywam się Anna Kolasa. Urodziłam się w 1981 roku w Hrubieszowie, to tu urodził się również znany Profesor Wiktor Zin, popularyzator wiedzy o historii sztuki polskiej i autor programu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”.

Ciągnęło mnie do sztuki i zawsze lubiłam oglądać Pana Wiktora. Pan Zin dla sztuki był w stanie zrobić wiele i chętnie pomagał młodym utalentowanym rozwijać swoje umiejętności artystyczne.

A malowanie … od dziecka było moją pasją.

Tata zawsze na mnie krzyczał, że zeszyty 60-kartkowe już w połowie roku mają po kilka kartek, jak się domyślacie papier był mi potrzebny do tworzenia, do malowania, do szkicowania. Po prostu muszę to robić, bo wtedy daje mi to ulgę i satysfakcję.

Dziś po tylu latach tata już nie krzyczy :-) teraz mnie wspiera i cieszy się z każdego dzieła jakie wychodzi z pod mojej ręki. Z przyjemnością czyta wszystkie opinie jakie zostawiają klienci.

Od 2010 roku zdecydowałam się rozszerzyć swoje zamiłowanie i założyłam firmę: Usługi Artystyczne PrimoArte. Od 2016 roku miałam przerwę (sytuacja rodzinna), ale zawsze myślami wracałam do malowania, stąd od 2020 roku postanowiłam wznowić działalność, ale już pod inną nazwą: Sztuka Na Zamówienie.pl

A to, że zaczęłam malować dla szerszego grona odbiorców, to zasługa mojego męża Piotra. Zauważył mój talent i "odpowiednio" zmotywował do działania. On też aktywnie wspiera mnie w technicznych aspektach przy mojej pracy, zajmuje się oprawą prac w ramy, czy też wykonuje większość nietypowych zleceń. Jestem mu za to wdzięczna, że "pchnął" mnie w tym kierunku, a szczególnie za to, że dziś mogę robić to co naprawdę lubię ;-)

Techniki jakie stosuję:

Obrazy najczęściej wykonuję pędzlem na płótnie farbami akrylowymi.

Farby te są nietoksyczne dlatego świetnie nadają się do wnętrz, bo nie wydzielają żadnych zapachów i są nieszkodliwe dla dzieci.

Niektóre prace wymagają miękkich przejść, wtedy łączę tą technikę z aerografem.

Obrazy maluję na podobraziu wykonanym z włoskiego płótna o gramaturze 300 naciągniętym na sosnowy blejtram z mocowaniem z tyłu, przez co istnieje możliwość pomalowania boków obrazu. Wygląda to estetycznie w przypadku zamiaru wieszania obrazu bez ramy. 

Portrety szkicowane wykonuję ołówkiem na firmowym brystolu: najczęściej CANSON

 

Jakie prace mogę zaoferować:

  • Portrety ze zdjęcia
  • Karykatury
  • Portrety zwierząt
  • Portrety stylizowane
  • Obrazy na płótnie
  • Obrazy na ścianie
  • Tryptyki
  • Nietypowe zlecenia

Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą oraz galerią części z moich prac.

 

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.