Malarstwo ścienne: kiedy warto się na to zdecydować?

Ściana: niby nic szczególnego, w każdym mieszkaniu jest ich co najmniej kilkanaście, w domach i biurach jeszcze więcej. Nie zwracamy na nie uwagi, ale tylko do czasu, aż nie wpadniemy na pomysł urozmaicenia swojego wnętrza, wprowadzenia do niego powiewu świeżości, po prostu uatrakcyjnienia go. Sposobów jest oczywiście wiele, ale my chcemy zwrócić Twoją uwagę na malarstwo ścienne. Nadal nie jest to standard standard w projektowaniu wnętrz, co jednak szybko się zmienia i coraz więcej osób interesuje się tą formą wystroju naszego otoczenia (zastąpiłem, by nie było powtórzeń tych samych słów. W naszym poradniku zebraliśmy dla Ciebie kilka sytuacji, w których warto postawić właśnie na malarstwo ścienne.

Remont pokoju dziecka

Planowany remont w małym królestwie pociechy jest świetną okazją do tego, aby wprowadzić do niego jakiś niekonwencjonalny element dekoracyjny. Malarstwo ścienne pozwala chociażby wykreować fantastyczny, bajkowy świat, o którym Twoje dziecko marzy od dawna. Oczywiście wykorzystujemy do tego farby nietoksyczne, w pełni bezpieczne dla najmłodszych, bezzapachowe, a przy tym trwałe i zmywalne. Malarstwo ścienne to bez wątpienia najciekawszy pomysł na to, aby po remoncie pokój Twojego dziecka wyglądał tak, jak żaden inny.

Chęć posiadania nietuzinkowej ozdoby w mieszkaniu

Urządzanie mieszkania nie jest taką prostą sprawą. Najwięcej problemów, jak zwykle, stwarzają nam dodatki. To od nich przecież zależy końcowy efekt. Wybór różnego rodzaju dodatków jest oczywiście ogromny, ale to, co znajdziemy w sklepach, łączy jedno: brak oryginalności i niepowtarzalności . Takie elementy dekoracyjne nie mają w sobie niczego oryginalnego, spotyka się je w różnych domach i mieszkaniach. Jeśli marzy Ci się wnętrze, które będzie wzorem kreatywnego designu, to postaw właśnie na malarstwo ścienne.

Dzięki tej technice malarskiej istnieje możliwość stworzenia właściwie dowolnej dekoracji, według własnego projektu czy zgodnie z inwencją artysty. Wybierając malarstwo ścienne masz pewność, że nikt inny nie posiada takiej samej ozdoby. Trudno o lepszy sposób na wykreowanie oryginalnej przestrzeni domowej czy firmowej.

Zaakcentowanie marki przedsiębiorstwa w przestrzeni biurowej

Malarstwo ścienne jest świetnym sposobem na uatrakcyjnienie wnętrza biura i innych obiektów firmowych. Przykładowo: w ten sposób można przenieść na ścianę chociażby logotyp marki czy inne elementy jej identyfikacji wizualnej. Tak ozdobione wnętrze poprawia wizerunek biznesu, motywuje pracowników, wzmacnia markę i zwiększa jej atrakcyjność w oczach odwiedzających firmę klientów czy partnerów biznesowych.

Odświeżenie wystroju mieszkania bez uciążliwego remontu

Umówmy się: nikt nie lubi remontów, a już szczególnie w swoim mieszkaniu czy domu. To zawsze oznacza chaos, brud, wysokie koszty i konflikty z wykonawcami. Jeśli chcesz tego uniknąć, ale jednocześnie obecne wnętrze już Ci się nie podoba, opatrzyło Ci się, brakuje w nim czegoś, co wywoła efekt WOW, to malarstwo ścienne jest bardzo dobrą propozycją.

Wykonanie malunku na ścianie zajmuje stosunkowo niewiele czasu, nie dezorganizuje życia domowego, nie wiąże się też z żadnymi uciążliwymi pracami remontowymi. To bardzo dobry, szybki sposób na to, aby odmienić wystrój wnętrza, unikając przy tym wysokich kosztów.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.